Kontakt

      •   Sonina 493 G, 37-100 Łańcut
  Oddział Sonina - +48 534 704 315

 

      •   ul. Paderewskiego 49, 35-328 Rzeszów
  Oddział Rzeszów - +48 575 676 005

O firmie

przyciemnianie szyb samochodowych
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
centrum folii samochodowych rzeszów
open
  Bezbarwna ochrona lakieru

Bezbarwna ochrona lakieru samochodu

Folie ochronne na lakier auta

bezbarwna ochrona lakieru auta

 

Jak skutecznie chronić lakier samochodu?

Rysy i wgniecenia pojawiają się na samochodzie wskutek jego zwyczajnego użytkowania. Powodują je drobinki żwiru, piasku, soli, małe kamienie, a nawet grad. Okazuje się jednak, że można temu całkiem skutecznie zapobiec. Możliwa jest bowiem bezbarwna ochrona lakieru, do której służy folia samochodowa PPF.

Mechanizm działania jaki posiada folia do ochrony lakieru jest bardzo prosty. Folia ochronna zakrywa maskę lub inne elementy samochodu, przez co wszelkie zarysowania pojawiają się na jej powierzchni, a nie na aucie. Co jednak bardzo ważne, bezbarwna folia do ochrony lakieru posiada zdolność samoregeneracji.

Wszelkie zniszczenia na jej powierzchni są redukowane pod wpływem ciepła. Nie chodzi tutaj jednak o żadne celowe nagrzewanie samochodu. Wystarczy, że zza chmur wyłoni się słońce, a folia odzyska swój pierwotny kształt. Można również umyć samochód ciepłą wodą w celu uzyskania podobnego efektu.

 

Ochrona lakieru i karoserii folią samochodową

Preferencje kierowców są w tej kwestii zróżnicowane. Nie brakuje takich, którzy decydują się na folie ochronne na przednią maskę i tylną część karoserii albo decydują sie na folie na lusterka, progi, zderzak przedni, nadszybie, reflektory. Często jednak chcą oni chronić cały samochód przed rysami, otarciami, porysowaniem i zabrudzeniami poznając zalety folii ochronnej w trakcie użytkowania decydują się na oklejanie samochodu w całości wybierając folie PPF.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że folia do ochrony lakieru nadaje się do naklejania na wszelkie elementy samochodu. Tym samym chroniona jest nie tylko karoseria, ale również reflektory, lusterka czy błotniki, a więc elementy szczególnie narażone na zniszczenie w trakcie eksploatacji auta.

Bezbarwna folia ochronna zabezpieczająca lakier samochodu to produkt z certyfikatem i odpowiednim atestem. Występuje w 2 odmianach jako:
- folia bezbarwna do ochrony lakieru Standard
- folia bezbarwna do ochrony lakieru Platinium.

Folia na lakier auta w odmianie Platinium posiada znacznie lepsze właściwości hydrofobowe, a tym samym trochę lepiej zabezpiecza lakier samochodu.

Folia do ochrony auta

Żeby bezbarwna ochrona lakieru była skuteczna, folia musi zostać w umiejętny sposób zamontowana. Doświadczenie i wprawa w wykonywaniu tej czynności są niezbędne, aby zastosowana ochrona lakieru auta była rzeczywiście niewidoczna.

W pierwszej kolejności fachowiec powinien się upewnić, że dany element karoserii auta jest czysty. Następnie musi on równo pociąć materiał - folię, tak aby idealnie pasował do oklejanego elementu. Następnie uważnie i dokładnie przykleja on folie ochronne na lakier do dowolnej części auta. Co z szybami? Jak skutecznie zabezpieczyć szyby folią?

Ochrona lakieru auta folią tak często wybierana przez naszych klientów jest łączona również z oklejeniem szyb samochodowych - przyciemnianiem szyb samochodowych. Jednak jeśli celem ma być redukcja nagrzewania w aucie, niezbędne będą folie przyciemniające lub folia przeciwsłoneczna do samochodu. Dla zainteresowanych posiadamy również folie zabezpieczające szybę przednią przed rozbiciem i odpryskami od kamieni na skutek uderzeń z zewnątrz.

 

bezbarwna ochrona lakieru

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat firmy LLumar. Jest to w końcu największy producent wysokiej jakości folii okiennych i samochodowych!

Jeśli jesteś gotowy zobaczyć świat w całkiem nowym świetle, to pokażemy Ci nasze możliwości.