Kontakt

      •   Sonina 493 G, 37-100 Łańcut
  Oddział Sonina - +48 534 704 315

 

      •   ul. Paderewskiego 49, 35-328 Rzeszów
  Oddział Rzeszów - +48 575 676 005

O firmie

przyciemnianie szyb samochodowych
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
centrum folii samochodowych rzeszów
open
  Folie przeciwsłoneczne

Folie przeciwsłoneczne

Folia przeciwsłoneczna na szyby z filtrem UV

 

folie chroniace przed promieniowanie uv

 

Ochronne folie okienne LLumar

Promienie słoneczne rozjaśniają pokój, podłogę a także nastrój pracowników. Jest coś takiego w słońcu, że poprawia nastrój i produktywne myślenie. Lecz jest też ciemna strona słońca w biurze.

Folie przeciwsłoneczne na okna

Zwykle okna nie blokują w odpowiedni sposób promieniowania UV, które może powodować znaczące szkody - w tym także raka skóry. Promieniowanie UV jest także główną przyczyną blaknięcia wyposażenia wnętrza pomieszczenia - takiego jak meble, podłogi, tapety, grafiki czy fotografie.


Szczególnie podatne na blaknięcie i uszkodzenie są produkty wystawiane w witrynach sklepowych. Zwykłe okna prawie nie zatrzymują promieniowania UV, natomiast folie okienne LLumar jak najbardziej. Instalując folie okienne LLumar zatrzymasz szkodliwe promieniowanie UV za ułamek kosztów w porównaniu do alternatywnych rozwiązań.

Folie przeciwsłoneczne LLumar zapewniają skuteczną ochronę przed promieniowaniem UV, blokując 99,9% najbardziej szkodliwego dla skóry promieniowania UVA. Dzięki temu możesz chronić siebie i swoich bliskich przed chorobami skóry oraz nadwrażliwości oczu na światło. Folie okienne przeciwsłoneczne są rekomendowane przez Amerykańską Fundację na Rzecz Raka Skóry, jako część programu ochrony skóry.


Ochrona przed UV - Folie przeciwsłoneczne kontra inne rozwiązania

W porównaniu do innych rozwiązań takich, jak zasłony, żaluzje, markizy, folie przeciwsłoneczne LLumar nie zaciemniają pomieszczenia oraz nie blokują możliwości widoku z zewnątrz i do pomieszczenia.

Folie przeciwsłoneczne LLumar są dostępne w wielu różnych stopniach przyciemniania i odbijania, dzięki czemu mieszkańcy, czy pracownicy mogą cieszyć się naturalnym światłem słonecznym bez szkodliwego promieniowania UV, nadmiernego nagrzewania pomieszczenia czy silnych odblasków. Wielu architektów wykorzystuje folie przeciwsłoneczne do celów rozświetlenia pomieszczenia, ponieważ mogą pozwolić sobie na większą powierzchnię elementów przezroczystych.

Niektóre typy okien mają specjalną powłokę chroniącą przed promieniowaniem UV, lecz całkowita wymiana okien w całym budynku może być bardzo kosztowna. Instalacja folii LLumar jest średnio o 80-90% tańsza i mniej inwazyjna niż wymiana okien.

Folie przeciwsłoneczne Llumar są dostepne w 4 podstawowych odmianach: 

- folia przeciwsloneczna refleksyjna - jest dostępna w seriach RHE 20, RHE 35, RHE 50. Są to doskonałe folie ochronne tworzące efekt lustra! Dają pomieszczeniom dodatkową prywatność ponieważ patrząc z zewnątrz na szyby nie widzimy tego co się dzieje w środku w ciągu dnia. Poszczególne serie tych folii refleksyjnych różnią się między sobą przepuszczalnością światła wykazują wysokie parametry redukcji odblasków. Doskonale redukują energię słoneczną poprawiając komfort wewnątrz każdego pomieszczenia w którym zastosowano je na oknach i szybach. Folie przeciwsłoneczne refleksyjne należą do palety folii Helios firmy Llumar. Folia przeciwsłoneczna refleksyjna ma kolor srebrny lustrzany.- folia przeciwsłoneczna neutralna - występuje w seriach NHE 20 i NHE 35. Folie przeciwsłoneczne neutralne z palety Helios zostały zaprojektowane pod względem min. efektu lustra po zainstalowaniu ich na szybach okiennych. Doskonale sprawdzają się w nowoczesnym budownictwie nadając szybom grafitowy odcień. Poszczególne serie folii neutralnych różnią się odcieniami, posiadają doskonałe właściwości optyczne, bardzo dobre parametry redukcji energii słonecznej, wpuszczają do pomieszczenia światło ciepłe co w budynkach mieszkalnych czy obiektach gdzie się przebywa większość dnia odgrywa duże znaczenie na komfort przebywających tam osób.


- folia przeciwsłoneczna spektralno selektywna - są dostępne w serii - THE 80. Folie przeciwsłoneczne na okna (szyby) posiadają niezrównane parametry techniczne redukujące energię sloneczną. Są to folie bez efektu lustra o kolorze błękitnym. Po zainstalowaniu ich na szybie zespolonej 4/16/4  folia ta (jest niemal nie widoczna) przepuszcza 70% światła widzialnego redukując przy tym 55% całkowitej energii słonecznej. Parametr ten czyni ją produktem unikatowym. Folia spektralno selektywna jest stosowana tam gdzie niezbędna jest redukcja energii słonecznej, a niepożądany jest efekt przyciemniania czy powstania lustra weneckiego. Folia do oklejania szyb serii THE 80 doskonale spisuje się na witrynach sklepowych i wystawienniczych oraz innych dużych przeszkleniach.


- folia przeciwsloneczna lustro weneckie - są dostępne w serii - VHE 14. Folia typu lustro weneckie od firmy LLumar jest produktem wysokiej klasy. Jest z jednej strony lustrzana natomiast z drugiej neutralna - kolorystyka efekt lustra / srebrny. Charakteryzuje się ona najwyższą skutecznością redukcji energii słonecznej 91 %. Doskonale sprawdza się tam gdzie nagrzewanie się obiektu przez świetliki dachowe, szklane dachy czy szklane elewacje stanowi kosztowny i uciążliwy problem dla każdego pomieszczenia i przebywających w nim ludzi.

Stosując folie okienne lustro weneckie możemy obniżyć temperaturę wewnątrz pomieszczeń i ograniczyć koszty związane z funkcjonowaniem klimatyzacji. Folia lustrzana przeciwsłoneczna po oklejeniu okna zapewnia: 

- bardzo wysoki poziom prywatności 

- redukcji odblasków na poziomie 89%.


Niektóre typy okien mają specjalną powłokę chroniącą przed promieniowaniem UV, lecz całkowita wymiana okien w całym budynku może być bardzo kosztowna. Instalacja folii LLumar jest średnio o 80-90% tańsza i mniej inwazyjna niż wymiana okien. Warto chociażby z tego powodu zastanowić się nad ich zastosowaniem.


Pomóż chronić mieszkańców i wnętrze pomieszczeń przed szkodliwym promieniowaniem UV. Zastosuj folie na szyby przeciwsłoneczne. Najtańsze i najszybsze rozwiązanie pozwalające osiągnąć to co daje kosztowna klimatyzacja. Folie na okna LLumar nadają się na wszystkie typy okien jako doskonałe zabezpieczenie przed słońcem. Przekonało się o tym już wielu naszych klientów stosując folie przeciwsłoneczne w woj. mazowieckim, małopolskim, zachodniopomorskim, łódzkim, dolnośląskim, lubuskim, pomorskim, wielkopolskim, podkarpackim, opolskim, lubelskim, śląskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim.

Nadaj swoim oknom nowy wymiar nowoczesności i jeszcze lepszej przejrzystości. Popraw swoją prywatność i komfort przebywania w pomieszczeniu redukując temperaturę wnętrza o kilka stopni.

 

Folie przeciwsłoneczne LLumar

Dobre folie na okna z filtrami UV

folie przeciwłoneczne

 

Dowiedz się więcej na temat firmy LLumar, jednego z największych producentów wysokiej jakości folii okiennych!

Jeśli jesteś gotowy zobaczyć świat w całkiem nowym świetle, to pokażemy Ci nasze możliwości.