Kontakt

      •   Sonina 493 G, 37-100 Łańcut
  Oddział Sonina - +48 534 704 315

 

      •   ul. Paderewskiego 49, 35-328 Rzeszów
  Oddział Rzeszów - +48 575 676 005

O firmie

przyciemnianie szyb samochodowych
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
centrum folii samochodowych rzeszów
open
  Folia przeciwsłoneczna na okna dachowe

 

Folia przeciwsłoneczna na okna dachowe

Folie zewnętrzne na okna połaciowe

 

 

folia przeciwsłoneczna na okna dachowe

W obecnym czasie poddasza budynków są powszechnie wykorzystywane jako powierzchnie użytkowe. Ma to miejsce zarówno w przypadku domów jednorodzinnych jak i budynków biurowych, czy usługowych. Stosowane bardzo powszechnie okna połaciowe dobrze doświetlają pomieszczenia, ograniczając konieczność korzystania ze sztucznego oświetlenia.


Wadą okien dachowych jest jednak fakt, że oprócz potrzebnego światła, wpuszczają do wnętrza bardzo dużą ilość ciepła słonecznego. Często sprawia to, że korzystanie z pomieszczeń na poddaszach jest bardzo uciążliwe, szczególnie w okresie letnim. Jednocześnie okna dachowe są dosyć kłopotliwe do zabezpieczenia przed słońcem.


Rolety wewnętrzne do okien dachowych przyciemniają wnętrze i rozpraszają światło, nie dając zazwyczaj znacznej poprawy w postaci obniżenia temperatury. Wynika to z faktu, że w ten sposób blokujemy ciepło, które zdążyło już przeniknąć przez szybę i tak czy tak rozprzestrzenia się w pomieszczeniu.

 

Folie przeciwsłoneczne zewnętrzne


Z kolei rolety do okien dachowych zewnętrzne, pomijając skomplikowany zazwyczaj montaż i wysoki koszt inwestycji. Dodatkowo dobrze blokują ciepło, jednak zabierają najważniejszą cechę okna dachowego, czyli zapewnienie dużej ilości światła dziennego w pomieszczeniu. Tutaj na pomoc przychodzą zewnętrzne folie przeciwsłoneczne LLumar.


Stosując bardzo jasną folię XHE70 możemy uzyskać zatrzymanie 66% całkowitej energii słonecznej, tracąc w pomieszczeniu zaledwie 20% światła w porównaniu szyby bez folii, co jest praktycznie niezauważalne. Oczywiście są miejsca, gdzie potrzebujemy jeszcze mocniejszej ochrony przeciwsłonecznej. Taka sytuacja ma miejsce, gdy na poddaszu są zlokalizowane pomieszczenia biurowe, gdzie pracujemy na komputerach lub jest bardzo dużo okien w stosunku do powierzchni pomieszczenia oraz potrzebujemy nieco przyciemnić wnętrze i ograniczyć oślepianie.


Optymalnym rozwiązaniem jest tu zastosowanie folii LLumar NHE1035 BR, która jest w stanie zatrzymać na powierzchni szyby aż 80% całkowitej energii słonecznej. Wybór optymalnej folii przeciwsłonecznej zewnętrznej LLumar zależny jest od indywidualnych oczekiwań klienta i warunków stosowania. Jednak zawsze wiąże się to z odbiciem większości energii słonecznej, przed wniknięciem jej przez szybę do pomieszczenia, bez utraty najważniejszej funkcji okien dachowych, czyli doświetlenia wnętrza poddasza.


Stosując folie zewnętrzne przeciwsłoneczne LLumar na oknach, czy naświetlach dachowych usytuowanych na dachach skośnych i poddaszach możemy liczyć na realny okres użytkowania na poziomie 6-8 lat od montażu bez konieczności jakichkolwiek nakładów czy serwisu. Istotną kwestią jest również fakt, że proces montażu folii zewnętrznej LLumar jest w pełni odwracalny. Folia z szyby może zostać zdemontowana po dowolnym czasie, nie mając negatywnego wpływu zarówno na szybę jak i na całe okno.

 

 

 
Zapraszamy do KONTAKTU LLumar Polska


 

 


 

 

Sprawdź katalog narzędzi do montażu folii i nasze produkty

katalog narzedzi katalog produktowFirma PWJ oferuje również sprzedaż folii przyciemniającej szyby w autach, domach i budynkach użyteczności publicznej.

Dowiedz się więcej na temat LLumar, jednego z największych producentów wysokiej jakości folii okiennych i samochodowych!

Jeśli jesteś gotowy zobaczyć świat w całkiem nowym świetle, to pokażemy Ci nasze możliwości.