Kontakt

      •   Sonina 493 G, 37-100 Łańcut
  Oddział Sonina - +48 534 704 315

 

      •   ul. Paderewskiego 49, 35-328 Rzeszów
  Oddział Rzeszów - +48 575 676 005

O firmie

przyciemnianie szyb samochodowych
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
centrum folii samochodowych rzeszów
open
  Demontaż elementów nadwozia podczas oklejania auta folią

 

Całościowe lub częściowe zabezpieczenie karoserii folią

Folia ochronna na lakier auta

 

 

demontaż elementów nadwozia podczas oklejania auta folia

Elementy, które warto zabezpieczyć folią uzależnione sa od tego jak i gdzie użytkowany jest samochód. Jeżeli rozważasz częściowe zabezpieczenie karoserii w samochodzie to zastanów się gdzie i jak będziesz go najczęściej użytkować.

 

W przypadku aut, które poruszają się wyłącznie po mieście warto zabezpieczyć takie elementy karoserii jak komplet drzwi, maska, zderzak i lampy oraz parapet tylnego zderzaka, czy progi wewnętrzne auta. Wynika to głównie ze specyfiki używania auta. Takie zabezpieczenie spowoduje że ochronisz lakier przed:

  • częstymi obiciami drzwi na ciasnych parkingach,
  • rysowaniem progów podczas wsiadania i wysiadania z samochodu,
  • obijania parapetu zderzaka tylnego podczas wkładania ciężkich zakupów do bagażnika.

 

W przypadku aut, które pokonują duże trasy i użytkowane są poza miastem warto zabezpieczyć elementy w pakiecie "full front", czyli zderzak przód, lampy przód, maska, błotniki przód, słupki A oraz nadszybie, wnęki klamek, progi wewnętrzne i zewnętrzne. Wymienione elementy karoserii są najbardziej narażone na uszkodzenia podczas podróży autostradą i taki pakiet jest najczęściej wybierany przez kierowców jeżdżących na długich trasach autem.Występują jeszcze zabezpieczenia samochodów użytkowanych na torach wyścigowych lub w lekkim off road. Zaleca się zastosowanie folii o grubości 300 mikronów i jest to najbardziej wytrzymała folia ochronna na rynku dedykowana do aut rozwijających duże prędkości. Dzięki temu produktowi osiągniemy najwyższy stopień ochrony auta.

 

Demontaż elementów nadwozia podczas oklejania auta folią

 

Przy oklejaniu auta bezbarwną folią ochronną nie zawsze potrzebny jest demontaż elementów karoserii. Przy całościowym oklejaniu auta folią bezbarwną niejednokrotnie demontuje się: klamki, znaczki i elementy, a także listwy zbierające. Inaczej jest przy zmrożeniu lakieru folią matową, gdzie z lakieru w połysku musimy zrobić mat lub satynę. W tym przypadku istnieje konieczność demontażu większej ilości elementów karoserii jak listwy zbierające, klamki, lampy, lotki, spojlery, splitery, anteny, listwy nadprogowe, uchwyt na zamek. Demontaż różnych elementów karoserii ma duży wpływ na czas realizacji usługi i całego zlecenia w naszej firmie.  Przy zabezpieczeniu elementów wewnątrz auta również wymagany jest demontaż niektórych elementów. Jest to uzależnione od marki i modelu samochodu.

 

 

Zapraszamy do naszych salonów
w Rzeszowie i Soninie.


 

 

 


 

 

Sprawdź katalog narzędzi do montażu folii i nasze produkty

katalog narzedzi katalog produktowFirma PWJ oferuje również sprzedaż folii przyciemniającej szyby w autach, domach i budynkach użyteczności publicznej.

Dowiedz się więcej na temat LLumar, jednego z największych producentów wysokiej jakości folii okiennych i samochodowych!

Jeśli jesteś gotowy zobaczyć świat w całkiem nowym świetle, to pokażemy Ci nasze możliwości.