Kontakt

      •   Sonina 493 G, 37-100 Łańcut
  Oddział Sonina - +48 534 704 315

 

      •   ul. Paderewskiego 49, 35-328 Rzeszów
  Oddział Rzeszów - +48 575 676 005

O firmie

przyciemnianie szyb samochodowych
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
centrum folii samochodowych rzeszów
open
  O foliach/Jak działają folie samochodowe

Jak działają folie samochodowe

Folie samochodowe do przyciemniania szyb i ochrony lakieru

 

jak dzialaja folie do przyciemniania szyb

 

Folia samochodowa jest arkuszem silnego laminatu poliestrowego, do którego zastosowano szereg ulepszeń w celu poprawy wyglądu oraz wydajności szyb samochodowych. Z jednej strony posiada powłokę, która zapobiega zarysowaniom, zaś z drugiej znajduje się klej, który stosowany jest do połączenia z szybą samochodową.

Folia przeciwsłoneczna dla szyb samochodowych wybiórczo kontroluje przepuszczanie promieni słonecznych do samochodu, przez co ogranicza temperaturę wewnątrz. Folia poprawia widoczność i bezpieczeństwo kierowcy poprzez redukcję ostrych odblasków, a także praktycznie eliminuje szkodliwe i niebezpieczne efekty promieniowania UV, zapewniając ochronę oczom i skórze.

Ponieważ energia słoneczna złożona jest z promieni UV, światła widzialnego oraz promieniowania podczerwieni, nasza zaawansowana folia została zaprojektowana tak, aby niezależnie kontrolować przepuszczanie tych trzech zakresów promieniowania słonecznego oraz sprostać najwyższym wymaganiom klientów. Możesz wybrać folie przyciemniające szyby, które:
  • filtrują tylko promieniowanie nadfioletowe (UV)
  • redukują światło widzialne poprawiając widoczność oraz wygląd samochodu
  • blokują zarówno promieniowanie UV jak i podczerwone oraz redukują nadmierne nagrzewanie praktycznie nie zmieniając wyglądu szyby samochodowej
W ramach naszej oferty dotyczącej ochrony i zabezpieczenia auta znajdują się:

1. Folia do ochrony szyby czołowej firmy BRAY

Ochrona szyby czołowej. Produkty marki BRAY zostały opracowane w celu zapewnienie maksymalnej ochrony szyby przedniej przed uszkodzeniami, obiciami czy rozbiciem. W dobie aut z wieloma kamerami zamontowanymi bezpośrednio za szyba wymiana szyby zaczyna być coraz bardziej kosztowna więc bardzo dobrym rozwiązaniem jest folia ochronna, która doskonale wzmocni szybę przednią i może być w każdej chwili zdemontowana. Dowiedz się więcej

2. Folia bezbarwna PPF do ochrony lakieru auta
- standard,
- platinium.

Bezbarwna folia PPF do ochrony lakieru marki LLumar znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie właściciel pojazdu chce cieszyć się jego nieskazitelnym wyglądem (takim jak wyjechał z salonu) przez długie lata. Folia samochodowa PPF chroni lakier przed obiciami od kamieni otarciami, rysami. Produkt ten jest wstanie ochronić lakier nawet przed atakiem gwoździem czy kluczami. Folia niewidoczna PPF nie ingeruje w strukturę lakieru i może być zdemontowana bez jego uszkodzeń. Jeżeli nie zamierzasz oklejać całego samochodu folią, a interesuje Cię ochrona poszczegolnych elementów karoserii najbardziej narażonych na uszkodzenia mechaniczne w trakcie jazdy napisz do nas lub zadzwoń. Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wycenimy usługę oklejania. Bardzo często nasi klienci zaczynają od ochrony pojedynczych elementów samochodu, a dopiero potem doceniając jej walory decydują się na całość.

Sprawdź wizualizer oklejania karoserii auta na naszej stronie.
Zobacz jak wygląda:

- folia na maskę lub jej część
- folia na przedni zderzak
- folia na część maski
- folia na progi
- folia na lusterka
- folia na błotniki
- folia na krawędzie drzwi
- folia na klamki

Jak działa folia samochodowa

oklejanie karoserii folią

3. Folia do przyciemniania szyb samochodowych


Każda nasza folia samochodowa do przyciemniania szyb posiada również właściwości folii przeciwsłonecznych. Przyciemnianie szyb w aucie najczęściej kojarzy się z tuningiem optycznym jednak wiele osób nie wie jak bardzo rozbudowana jest gama produktów do przyciemniania szyb samochodowych i jak wiele zastosowań może spełnić taki produkt.

 

Folia samochodowa do przyciemniania szyb może zapewnić nam prywatność (w przypadku najciemniejszych odcieni), zredukować nagrzewanie, zredukować szkodliwe promieniowanie UV i wcale nie musi być to folia bardzo ciemna jak w przypadku folii spektralno- selektywnych.

Folie do przyciemniania szyb dzielimy na:
- folie ceramiczne LATI
- folie metalizowane ATR
- folie niemetalizowane AT i ATC
- folie spektralno- selektywne.

- folia ceramiczna LATI

Jest to seria folii dwuwarstwowych ceramicznych. W produkcji tej serii wykorzystują technologie głębokiego barwienia i napylania nono-ceramicznymi cząsteczkami. Dzięki zastosowaniu tej najbardziej zaawansowanej technologii powstały folie, które posiadają doskonałe właściwości techniczne np. najjaśniejsza folia z tej serii tj. 50 redukuje 46 % całkowitej energii słonecznej tak, więc jest produktem skuteczniejszym niż folia o odcieniu 05 z folii niemetalizowanych. Dodatkowo produkty tej serii dzięki zastosowaniu podzespołów ceramicznych posiadają bardzo niski refleks wewnętrzny ułatwiając dzięki temu cofania w nocy. Jak również wydatnie wpływają na redukcje zmęczenia oczu podczas długich podróży. Folie z tej serii są bardzo mocno zbliżone są do fabrycznych barwień szyb. Produkty tej serii występują w czterech odcieniach przyciemnienia 05,15,35 i 50. W serii zastosowany jest klej HPR jak również najbardziej zaawansowana warstwa SR utrudniająca porysowanie folii podczas jej użytkowania. Produkty tej serii dzięki zastosowaniu wysokiej, jakości poliestrom charakteryzują się świetnymi właściwościami termokurczliwości. Na tą serię obowiązuje dożywotnia gwarancja.

- folia metalizowana - ATR

Jest to seria folii dwuwarstwowych. W produktach tych została również zastosowana metoda głębokiego barwienia, dodatkowo w tej serii jeden z poliestrów został napylony metalem w celu uzyskania jeszcze lepszych właściwości technicznych poszczególnych produktów w serii. I tak dla przykładu najciemniejsza folia 05 z serii ATR redukuje 70 % całkowitej energii natomiast z serii ATC folia o tym samym odcieniu redukuje 44 % całkowitej energii. Dostępne są w odcieniu "Titanium" Produkty tej serii występują w pięciu odcieniach przyciemnienia 05,15,20,35 i 50. W serii zastosowany jest klej HPR jak również warstwa SR utrudniająca porysowanie folii podczas jej użytkowania. Produkty tej serii dzięki zastosowaniu wysokiej, jakości poliestrom charakteryzują się doskonałymi właściwościami termokurczliwości.

- folia niemetalizowana - AT i ATC

Seria AT - jest to seria folii jednowarstwowych. W produktach tych barwiony jest oczywiście poliester, co znacząco wydłuża żywotność folii. Produkty serii charakteryzują się bardzo dobrą termokurczliwością. Dostępne są w najbardziej popularnym odcieniu węgla drzewnego "Charcoal". W serii występują cztery odcienie 05, 20, 35, 50 % przepuszczalności światła widzialnego. W serii zastosowany jest klej HPR jak również warstwa SR utrudniająca porysowanie folii podczas jej użytkowania. Gwarancja na folie 5 lat.

Seria ATC - dostępna również z niemieckim atestem ABG w wąskich rolkach (51 cm i 76 cm). Jest to seria folii dwuwarstwowych. W produktach tych zastosowana jest metoda głębokiego barwienia poliestrów, co powoduje, iż produkt ma jeszcze dłuższą żywotność. Produkty tej serii dzięki zastosowaniu wysokiej, jakości poliestrom charakteryzują się doskonałymi właściwościami termokurczliwości. Folia podobnie jak poprzednia seria dostępna jest w odcieniu węgla drzewnego "Charcoal". W serii dostępne jest pięć stopni przyciemnienia 05, 15, 20, 35, 50. W serii zastosowany jest klej HPR jak również warstwa SR utrudniająca porysowanie folii podczas jej użytkowania. Gwarancja na folie 7 lat.

- spektralno-selektywna

Jest to gama produktów opracowana o najnowsze osiągnięcia techniki. Mimo bardzo jasnych odcieni uzyskujemy bardzo dobre parametry redukcji energii słonecznej wpadającej przez szybę do auta. Folie przeciwsloneczne spektralno selektywne po zainstalowaniu na szybach są niemal niezauważalne a potrafią zredukować do 43 % całkowitej energii słonecznej.

W gamie tej możemy wyróżnić folie na szyby o seriach:
- AIR 75 jest to folia o odcieniu zielonym podbijającym naturalną barwę szyby
- AIR 80 jest to folia o odcieniu błękitnym
- AIR 90 jest to folia, która jest bezbarwna.

 

 

Dowiedz się więcej na temat LLumar, jednym z największych producentów wysokiej jakości folii okiennych.
Jeśli jesteś gotowy zobaczyć świat w całkiem nowym świetle, to pokażemy Ci nasze możliwości.

Dowiedz się więcej!