Kontakt

      •   Sonina 493 G, 37-100 Łańcut
  Oddział Sonina - +48 534 704 315

 

      •   ul. Paderewskiego 49, 35-328 Rzeszów
  Oddział Rzeszów - +48 575 676 005

O firmie

przyciemnianie szyb samochodowych
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
centrum folii samochodowych rzeszów
open
  Folie na okna/Montaż folii przeciwsłonecznej w bibliotece miejskiej

Montaż folii przeciwsłonecznej w bibliotece w Chrzanowie

Folie przeciwsłoneczne na okna

Realizacja tego projektu podzielona była na dwa etapy. Pierwszym z nich było zainstalowanie folii przeciwsłonecznej refleksyjnej na szklanym dachu w holu biblioteki w celu maksymalnej redukcji energii słonecznej wpadającej do pomieszczenia. Hol w obiekcie, mimo iż zajmuje sporą powierzchnię, jest przeszklony w 100% od strony południowej. Dach również jest wykonany ze szkła, co w okresie letnim można by opisać do pobytu w "szklarni", mimo zainstalowanego systemu klimatyzacji (generującego nie małe koszty energii elektrycznej) nie poprawiło to znacząco komfortu przebywania wewnątrz.

 

 

montażz folii przeciwslonecznej w bibliotece montażz folii przeciwslonecznej w bibliotece
montażz folii przeciwslonecznej w bibliotece montaż folii przeciwslonecznej w bibliotece
montaż folii przeciwslonecznej w bibliotece montaż folii przeciwslonecznej w bibliotece

 

folie przeciwsłoneczneW celu obniżenia temperatury wewnątrz holu, zastosowaliśmy najmocniejsze folie refleksyjne z gamy RHE 20 redukującą 86% całkowitej energii słonecznej wpadającej do pomieszczenia. Zastosowana przez nas folia przeciwsłoneczna okazała się na tyle skuteczna, że po roku czasu zaowocowało to dalszą współpracą, tym razem na szybach pionowych w bibliotece.


W kolejnej części budynku usytułowanej do strony południowo zachodniej, w której znajduje się sala konferencyjna zastosowaliśmy folie z gamy folii neutralnych, nie tworzących mocnego efektu lustra, dającą mocno grafitowy efekt folię NHE 20. Folia przeciwsłoneczna NHE 20 redukuje 75 % całkowitej energii słonecznej, wpadającej do pomieszczenia przepuszczając przy tym 21 % światła widzialnego. Powyżej prezentujemy, krótką realizację z prac w tym obiekcie.

 

 

 

 


 

 

Sprawdź katalog narzędzi do montażu folii i nasze produkty

katalog narzedzi katalog produktow