Kontakt

O firmie

przyciemnianie szyb samochodowych
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
centrum folii samochodowych rzeszów
open
  Jak wybrać dobre folie do przyciemniania szyb?

 

Jak wybrać dobre folie do przyciemniania szyb?

Profesjonalne folie samochodowe

 

 

jak wybrać dobre folie do przyciemniania szyb

Jak w wielu dziedzinach życia dostępnych folii do przyciemniania szyb jest bardzo dużo. Na pierwszy rzut oka możesz nie zauważyć istotnych różnić pomiędzy poszczególnymi produktami. Jednak warto zagłębić się w ich specyfikację i właściwości jakie posiadają poszczególne produkty. Będą one stanowiły na jaki produkt się zdecydujesz i jakie będzie spełniał twoje oczekiwania.

 

Folie do przyciemniania szyb samochodowych występują w różnych jakościach:
- konsumenckie
- profesjonalne do przyciemniania szyb.

 

W pierwszej grupie konsumenckiej mamy do czynienia z produktami niskiej jakości, które mają być przede wszystkim tanie. Jednak zwracamy Twoją uwagę na to, że te produkty mogą przysporzyć wiele problemów w trakcie montażu gdyż jakość wykorzystanego w procesie ich produkcji poliestru jest niskiej jakości, a co za tym idzie właściwości termokurczliwości będą niskie.

 

 

W produktach konsumenckich wykorzystywana jest bardzo stara i tania metoda barwienia kleju, a nie poliestru. Ta metoda ma ogromny wpływ na szybkie obrabianie się folii nawet po jednym okresie letnim. Zastosowany w nich klej jest również niskiej jakości, przez co folia bardzo często odkleja się od szyby i powstają bąble pomiędzy folią a szybą. Montaż tego typu folii jest zdecydowanie trudniejszy niż montaż profesjonalnych folii do przyciemniania szyb.

 

 

Wysokiej jakości folie do przyciemniania szyb w aucie

Druga grupa to folie przeznaczone dla osób zajmujących się profesjonalnym przyciemnianiem szyb. Są to produkty które również można podzielić na folie wysokiej jakości i folie pretendujące do produktów konsumenckich. W tej grupie można znaleźć kilka rodzajów folii począwszy od folii niemetalizowanych po metalizowane, spektralno selektywneceramiczne i ceramiczno selektywne. Każda z tych grup cechuje się odmiennymi właściwościami technicznymi. Im dalsza grupa tym wyższy poziom zaawansowania technologicznego w ich produkcji. Co za tym idzie wyższy koszt folii.

 

 

Folie profesjonalne powinno cechować:
-  bardzo dobre właściwości jeśli chodzi o termokurczliwość,
-  świetne właściwości optyczne,
-  rożnego rodzaju certyfikacje krajowe i unijne dopuszczone do montażu folii w Polsce,
-  długoletnia gwarancje,
-  wysokiej jakości klej akrylowy.

 


Folie profesjonalne różnią się pomiędzy sobą właściwościami technicznymi. Głównie parametrem redukcji całkowitej energii słonecznej (żaru który wpada przez szybę do samochodu). Podstawowe profesjonalne produkty redukują do 40% energii słonecznej natomiast najbardziej zaawansowane folie do przyciemniania szyb potrafią zredukować nawet do 80% energii słonecznej. Profesjonalne folie do przyciemniania szyb posiadają zdecydowanie dłuższą gwarancje w stosunku do folii konsumenckich. Większość folii zachowuje swoje właściwości techniczne i parametry przez długi czas. To cechuje dobrej jakości folie do przyciemniania szyb samochodowych. Wraz z w wyborem bardziej zaawansowanej technologicznie folii trzeba liczyć się ze wzrostem ceny produktu.

 

 

 

W naszych salonach firmowych z foliami prezentujemy właściwości techniczne poszczególnych serii folii.
Na własnej skórze możesz poczuć różnicę pomiędzy poszczególnymi foliami.
Dzięki temu będzie ci łatwiej podjąć decyzję o wyborze produktu.


 

 

 


 

 

Sprawdź katalog narzędzi do montażu folii i nasze produkty

katalog narzedzi katalog produktowFirma PWJ oferuje również sprzedaż folii przyciemniającej szyby w autach, domach i budynkach użyteczności publicznej.

Dowiedz się więcej na temat LLumar, jednego z największych producentów wysokiej jakości folii okiennych i samochodowych!

Jeśli jesteś gotowy zobaczyć świat w całkiem nowym świetle, to pokażemy Ci nasze możliwości.