Kontakt

      •   Sonina 493 G, 37-100 Łańcut
  Oddział Sonina - +48 534 704 315

 

      •   ul. Paderewskiego 49, 35-328 Rzeszów
  Oddział Rzeszów - +48 575 676 005

O firmie

przyciemnianie szyb samochodowych
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
centrum folii samochodowych rzeszów
open
  Folie na okna/Montaż folii przeciwsłonecznych na przeszkleniach

Montaż folii przeciwsłonecznych w muzeum

Folie przeciwsłoneczne na przeszklenia

W okresie letnim, gdy doskwiera nam upał zastanawiamy się jak go uniknąć. Wiele osób zastanawia się nad skutecznością czy celowością montażu folii przeciwsłonecznych. Inni zastanawiają się jak rozwiązać problem nadmiernie nagrzewających się pomieszczeń rozważają zastosowanie klimatyzacji, nawiewów, a niektórzy szukają jeszcze czegoś innego. Wiele nowoczesnych budynków wykonanych w najnowszej technologi wykonane są w taki sposób by maksymalnie redukować utratę ciepła w zimie i ograniczyć nagrzewanie latam.

 

Najczęściej stosowanych rozwiązaniem w celu redukcji nadmiernej energii jest zamontowanie klimatyzacji jednak jest to zabieg kosztowny jeśli chodzi o urządzenia jak również o ich późniejsze eksploatowanie (koszty energii jaką zużywają i koszty serwisowania urządzeń).

 

W obiektach wielkopowierzchniowych zastosowane systemy klimatyzacji niejednokrotnie są za słabe by w upalne dni schłodzić pomieszczenia do przyjemnej tempera. Pozostaje wtedy rozbudowa systemu lub ... redukcja energii słonecznej stosując wysokiej klasy folie przeciwsłoneczne LLumar z gamy Helios. Na taki krok zdecydował się jeden z naszych klientów.

 

Nowoczesny budynek z bardzo mocno przeszkloną ścianą południowo-wschodnią i częściowo przeszklonym dachem wraz z świetlikami ze szkła doświetlającymi inne pomieszczenia wystawowe. Nowoczesny system klimatyzacji sterowany komputerowo. Po dwóch latach od oddania obiektu do użytkowania okazało się iż w okresie letnim w niektórych częściach obiektu panuje tak wysoka i nieznośna temperatura, że przebywanie w tych miejscach stało się niebywale uciążliwe i wręcz niezdrowe.

 

montaż folii przeciwsłonecznych na przeszkleniach montaż folii przeciwsłonecznych na przeszkleniach
montaż folii przeciwsłonecznych na przeszkleniach montaż folii przeciwsłonecznych na przeszkleniach
montaż folii przeciwsłonecznych na przeszkleniach montaż folii przeciwsłonecznych na przeszkleniach

 

W pomieszczeniach najbardziej nasłonecznionych system klimatyzacji w upalne dni chodził cały czas jednak nie był wstanie osiągnąć zadanych temperatur i schłodzić pomieszczeń do temperatury niższej niż 32 stopni celcjusza. Co więcej koszty (energii elektrycznej) związane z chłodzeniem obiektu przez okres ciepły były astronomicznie wysokie. Rozwiązaniem problemu wydawało się być tylko rozbudowa systemu klimatyzacji. Jednak koszt rozbudowy i przewidywany wzrost kosztów energii spowodował do poszukiwania rozwiązania alternatywnego wybór padł na folie przeciwsłoneczne LLumar NHE 20 i RHE 20.folie przeciwsłoneczneMontaż folii okiennej na przeszklonej ścianie i dachu spowodował znaczącą redukcję energii wewnątrz budynku. W pomieszczeniach gdzie wcześniej system klimatyzacji był niewydolny przy takich samych temperaturach udało się zejść do temperatury na poziomie 23 stopni i system klimatyzacji włączał się dwa trzy razy na godzinę. Redukcja kosztów energii elektrycznej spowodowała iż cała inwestycją w folię zwróciła się w przeciągu 3,5 roku gdzie żywotność folii to minimum 10 lat.W tym obiekcie zastosowana folia przeciwsłoneczna miała jeszcze inne zadanie m.in zredukować szkodliwe promieniowanie UV. Kolejnym założeniem było by wykorzystana folia przeciwsłoneczna nie zmieniała znacząco wyglądu pierwotnego budynku i tu wybór padł na folie przeciwsłoneczne NHE 20 - neutralny produkt nie tworzący efektu lustra.

 

 

 

 


 

 

Sprawdź katalog narzędzi do montażu folii i nasze produkty

katalog narzedzi katalog produktow