Kontakt

      •   Sonina 493 G, 37-100 Łańcut
  Oddział Sonina - +48 534 704 315

 

      •   ul. Paderewskiego 49, 35-328 Rzeszów
  Oddział Rzeszów - +48 575 676 005

O firmie

przyciemnianie szyb samochodowych
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
centrum folii samochodowych rzeszów
open
  Folia przeciwsłoneczna

Folia przeciwsłoneczna

Folia przeciw nagrzewaniu

folia przeciwsloneczna redukujaca energie sloneczna

 

Folia przeciwsłoneczna na okno

Folie przeciwsłoneczne na okna znajdują zastosowanie w wielu obiektach, budynkach w tym m.in: do obiektów użyteczności publicznej, fabryki, biurowca i domu jednorodzinnego, sklepu wielkopowierzchniowego, galerii handlowej, muzeum, biblioteki, czytelni, firm usługowych i produkcyjnych, sklepu, restauracji. Folia przeciwsłoneczna sprawdzi się wszędzie tam gdzie występuje dużo przeszkleń, okna od strony południowej i zachodniej, elewacje ze szkła, świetliki dachowe, okna połaciowe, szklane fasady/ szkło fasadowe, witryny sklepowe. Jakie zatem zastosowanie mają folie przeciwsłoneczne na okna?

- redukcja całkowitej energii słonecznej wpadającej przez okna do wewnątrz (nawet do 91%),
- dodają prywatności – niektóre z nich działają na takiej samej zasadzie jak lustro weneckie,
- będąc niezauważalne redukują energię słoneczna (folie spektralno selektywne),
- eliminują uciążliwe odblaski na wyświetlaczach czy monitorach,
- znacząco ograniczają szkodliwe działanie promieniowania UV.

Gdzie warto zastosować folie przeciwsłoneczne

Folie przeciwsłoneczne na okna z tej grupy doskonale sprawdzają się w obiektach o dużych przeszkleniach i wszędzie tam gdzie dostrzegany jest problem z nadmiernym nagrzewaniem wnętrz i pomieszczeń. W wielu przypadkach folia przeciwsłoneczna redukuje energię słoneczną, pozwala tym sposobem obniżyć temperaturę w pomieszczeniach na tyle, iż nie jest konieczne montowanie klimatyzacji.

Produkty tej gamy są również doskonałym uzupełnieniem dla tych obiektów, gdzie koszty funkcjonowanie klimatyzacji są bardzo wysoki. Inwestycja w folie przeciwsłoneczne wysokiej klasy to koszt jednorazowy na długie lata, nie generujący dodatkowych kosztów jak w przypadku systemów klimatyzacji. Jednak połączenie folii przeciwsłonecznych z systemem klimatyzacji pozwala znacząco obniżyć koszty energii, zapewniając doskonały komfort i dobrostan w upalne dni.

Warto jednak pamiętać, by zastosować folie przeciwsłoneczne markowe, których żywotność to nie 2-3 lata tylko 10, a nawet i więcej lat. Folie przeciwsłoneczne, tak jak i inne produkty, wraz z upływem lat zaczynają się dewaluować tzn. ich parametry techniczne zaczynają z roku na rok spadać (skuteczność działania folii obniża się) niekiedy bardzo drastycznie (dotyczy to zwłaszcza folii niskiej jakości) jednak przy foliach marki LLumar ten proces jest niemal znikomy. Jest to poparte badaniami prowadzonymi w teście przyspieszonego starzenia.

Zewnętrzne folie przeciwsłoneczne

Folie dostępne są w 4 rodzajach i następujących seriach:

- folie przeciwsłoneczne refleksyjne - seria RHE 20 i 35 i 50.
Gama folii refleksyjnych w kolorze srebrnym z palety Helios to unikatowe produkty opracowane o ponad 50 letnie doświadczeni. Na folie przeciwsłoneczne refleksyjne naniesione jest wiele metali w celu uzyskania maksymalnie największej redukcji energii słonecznej, a co za tym idzie poprawy komfortu wewnątrz budynków i redukcji kosztów funkcjonowania klimatyzacji. Wyróżnić tu można trzy produkty serie RHE 20, RHE 35, i RHE 50. Poszczególne serie folii refleksyjnych różnią się od siebie przepuszczalnością światła. Folie przeciwsłoneczne na okna tej serii wykazują również bardzo wysokie parametry redukcji odblasków.

- folie przeciwsłoneczne neutralne - seria NHE 20 i 35.
Folie Neutralne z palety Helios to produkty zaprojektowane pod kątem minimalizacji efektu lustra po zainstalowaniu ich na szybach. Doskonale wpisują się w nowoczesne budownictwo nadając szybom grafitowy odcień. W serii tej można wyróżnić folię o odcieniu NHE 20 i NHE 35. Folie na szyby Helios posiadają doskonałe właściwości optyczne i bardzo dobre parametry redukcji energii słonecznej. Dodatkowym aspektem jest fakt, iż wpuszczają do pomieszczenia światło ciepłe co w budynkach mieszkalnych czy w obiektach gdzie przebywa się większość dnia ma bardzo duże znaczenie na komfort przebywających tam osób.


- folie przeciwsłoneczne typu lustro weneckie - seria VHE 14.
Folia Lustro weneckie od LLumar jest produktem doskonałym. Folia ta z jednej strony jest lustrzana z drugiej neutralna. Charakteryzuje się ona najwyższą skutecznością redukcji energii słonecznej 91%. Doskonale spisuje się wszędzie tam gdzie nagrzewanie się obiektu przez świetliki dachowe, szklane dachy czy szklane elewacje stanowi kosztowny i uciążliwy problem. Stosując folie okienne lustro weneckie możemy obniżyć znacząco temperaturę wewnątrz pomieszczeń i ograniczyć koszty związane z funkcjonowaniem klimatyzacji. Folia lustrzana po oklejeniu okna zapewnia bardzo wysoki poziom prywatności i redukcji odblasków na poziomie 89%.


- folie przeciwsłoneczne spektralno selektywne - seria THE 80.
Folie serii THE 80 to spektralno- selektywny produkt. Folie na okna (szyby) przeciwsłoneczne posiadają niezrównane parametry techniczne redukujące energię słoneczną. Po zainstalowaniu jej na szybie zespolonej 4/16/4 folia ta (jest niemal nie widoczna) przepuszcza 70% światła widzialnego redukując przy tym 55% całkowitej energii słonecznej. Czyni ją to produktem unikatowym.


Folia przeciwsłoneczna spektralno selektywna dedykowana jest wszędzie tam gdzie niezbędna jest redukcja energii słonecznej, a niepożądany jest efekt przyciemniania czy powstania lustra weneckiego. Folia do oklejania szyb serii THE 80 doskonale spisuje się na witrynach sklepowych i wystawienniczych oraz innych dużych przeszkleniach. Jej właściwości zaspokoją potrzeby najbardziej wybrednych klientów. Jest to folia przeciwsłoneczna do zadań specjalnych.


Montaż folii przeciwsłonecznych wewnętrznych i zewnętrznych to jedna z naszych usług. Jako przedstawiciel na Polskę folii LLumar prowadzimy również sprzedaż folii przeciwsłonecznych nie tylko poprzez naszych Partnerów w takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź, Gdańsk, Gliwice, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Bielsko Biała, Bytom, Katowice, Gdynia, Częstochowa, Radom, Rybnik, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Sandomierz, Toruń, Tychy, Gorzów Wlkp., Elbląg, Wałbrzych, Włocławek, Koszalin, Kalisz, Legnica, Słupsk, Nowy Sącz, Jelenia Góra Siedlce, Mysłowice, Konin, Piotrków Tryb., Piła, Inowrocław, Lubin, Opole, Ostrów Wlkp., Suwałki, Gniezno, Pabianice, Przemyśl, Poznań, Płock, Zamość, Leszno, Łomża, Chełm, Ełk, Tczew, Świdnica, ale również w całej Polsce.

 

bezbarwna ochrona lakieru

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat firmy LLumar. Jest to w końcu największy producent wysokiej jakości folii okiennych i samochodowych!

Jeśli jesteś gotowy zobaczyć świat w całkiem nowym świetle, to pokażemy Ci nasze możliwości.