Kontakt

      •   Sonina 493 G, 37-100 Łańcut
  Oddział Sonina - +48 534 704 315

 

      •   ul. Paderewskiego 49, 35-328 Rzeszów
  Oddział Rzeszów - +48 575 676 005

O firmie

przyciemnianie szyb samochodowych
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
centrum folii samochodowych rzeszów
open
  O foliach/Jak działa folia przeciwsłoneczna

Jak działa folia przeciwsłoneczna

 Przeciwsłoneczne folie okienne

jak dziala folia przeciwsloneczna pwj
 

 

Folia okienna dla budynków

Folia przeciwsłoneczna wykonana jest z poliestru bądź jego pochodnych. To jak została zbudowana i jakie materiały zostały użyte w procesie jej produkcji ma bezpośrednie przełożenie na jej skuteczność działania (w tym przypadku jest to redukcja energii słonecznej wpadającej do pomieszczenia, żywotność (zdecydowana większość folii przeciwsłonecznych okiennych to folie zewnętrzne narażone bezpośrednio na działanie warunków atmosferycznych) jak i właściwości optyczne uzależnione od zastosowanego poliestru i sposobu wykonania folii.

 

Folia redukująca promienie słoneczne (często bywa określana jako folia termiczna na okna) pierwotnie została stworzona dla przemysłu lotniczego w latach 50-tych. Jednak bardzo szybko znalazła swoje zastosowanie w autach i budynkach. Jej wieloletnia ewolucja i udoskonalenie procesu produkcji pozwoliło stworzyć bardzo szeroką gamę produktów "HELIOS".

 

Jak działa okienna folia przeciwsłoneczna?

 

Głównym zadaniem jakie mają spełniać folie przeciwsłoneczne na okna jest redukcja energii. To jakie metale i jaka metoda produkcji została zastosowana ma bezpośrednie przełożenie na skuteczność wyprodukowanej folii i zadania jakie dana folia na szybie, na okno ma spełniać.

 

Folie na okna LLumar potrafią zredukować 91% całkowitej energii słonecznej wpadającej do pomieszczenia - jednak są to produkty takie jak folia typu lustro weneckie. Dostępne są również inne stopnie przyciemnienia i barw jakie zapewniają dzisiaj folie przeciwsłoneczne - folia termiczna na okna.

 

Bardzo ciekawym produktem jest folia przeciwsłoneczna spektralno selektywna - niemal niezauważalna po zainstalowaniu, a jednak posiada bardzo dobre właściwości redukcji energii. Zasada działania folii jest bardzo prosta!  Zainstalowana folia przeciwsłoneczna po stronie zewnętrznej okna ma odbić lub / i zabsorbować energię słoneczną zanim wpadnie ona do pomieszczenia i nagrzeje go do nieznośnie wysokiej temperatury.

 

Jak widać zasada jest faktycznie prosta jednak sam proces powstawania markowej folii okiennej jest długotrwały i precyzyjny. Folia architektoniczna LLumar, dzięki zastosowaniu najbardziej zaawansowanych technologii i najwyższej jakości poliestrów uzyskuje żywotność do kilkunastu lat - dzięki takim zabiegom jest odporna na działania atmosferyczne, które wpływają destrukcyjnie na folie przeciwsłoneczne.

Folia na szyby odbijająca promienie słoneczne

Zmniejszenie nagrzewania pomieszczeń

 

folia przeciwsłoneczna na okna budynku

Folie okienne w których zastosowano szereg ulepszeń zapewnią nam poprawę wyglądu oraz wydajności szyb okiennych. Od strony zewnętrznej folia posiada powłokę, która zapobiega zarysowaniom, zaś z drugiej strony znajduje się na niej klej, który stosowany jest do połączenia folii z szybą.

 

Przeciwsłoneczna folia okienna kontroluje przepływ energii słonecznej do przestrzeni pomieszczenia, poprawia właściwości termoizolacyjne okna a co za tym idzie ma również bardzo korzystny wpływ na obniżenie kosztów energii elektrycznej w miejscach gdzie zostały zastosowane systemy klimatyzacji.

 

Główne zalety jakie dają folie okienne przeciwsłoneczne:

Folia okienna przeciwsłoneczna dla domów i budynków komercyjnych kontroluje promieniowanie słoneczne, redukuje nadmierne nagrzewanie, poprawia widoczność poprzez redukcję silnych odblasków. Praktycznie eliminuje szkodliwe i niebezpieczne efekty promieniowania UV dla naszych oczu, skóry a nawet mebli. Sprawdź jak działa folia termiczna na okna. Zamów folie przeciwsłoneczne z montażem!

 

Folie ochronne i przeciwwłamaniowe są wiele razy grubsze od standardowych, a więc zapewniają dużo mocniejszą ochronę przed włamywaczami. A w przypadku huraganów, wybuchu czy trzęsienia ziemi działają jak tarcza chroniąc blisko znajdujących się ludzi przed odłamkami szkła.

Dekoracyjne folie okienne zapewniają prywatność, tak ważną podczas konferencji, czy ustaleń projektowych i koncepcyjnych firmy. Pełnią również doskonałą rolę jako dekoracja okien, drzwi, przeszkleń zwłaszcza tych starszych, które w prosty sposób można odświeżyć wybierając folie dekoracyjne na szyby.

 

Folie przeciwsłoneczne LLumar sprzedaż jest realizowana przez nas oraz przez naszych partnerów m.in w takich miastach jak:

Podkarpacie - Rzeszów, Przemyśl, Jarosław, Dębica, Krosno, Mielec, Stalowa Wola, Jasło, Sandomierz

Małopolskie - Kraków, Tarnów, Nowy Sącz, Zakopane, Nowy Targ, Wadowice, Oświęcim

Śląskie - Katowice, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Bytom, Tychy, Chorzów, Bielsko Biała, Żory, Rybnik, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski, Częstochowa

Opolskie - Opole, Kędzierzyn Koźle, Nysa, Brzeg, Kluczbork

Dolnośląskie - Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Lubin, Kłodzko

Lubuskie - Nowa Sól, Zielona Góra, Żary, Świebodzin, Gorzów Wlkp.

Zachodniopomorskie - Szczecin, Stargard, Świnoujście, Koszalin, Wałcz, Szczecinek

Pomorskie - Gdańsk, Gdynia, Słupsk, Stargard Gdański

Warmińsko-Mazurskie - Elbląg, Ostruda, Olsztyn, Szczytno, Mrągowo, Giżycko, Ełk

Podlaskie - Augustów, Białystok, Łomża, Gniewno, Zambrów, Bielsk Podlaski

Kujawsko-Pomorskie - Bydgoszcz, Toruń, Piła, Grudziądz, Włocławek

Wielkopolskie - Poznań, Gniezno, Leszno, Ostrów Wlkp., Kalisz, Konin, Rawicz

Łódzkie - Łódź, Tomaszów Mazowiecki, Piotrków Trybunalski, Sieradz, Bełchatów, Wieluń, Radomsko, Kutno

Mazowieckie - Warszawa, Radom, Mińsk Mazowiecki, Ostrów Wielkopolski, Płock, Płońsk, Siedlce

Lubelskie - Lublin, Biała Podlaska, Chełm, Radzyń Podlaski, Zamość, Puławy, Kraśnik, Świdnik, Biłgoraj, Tomaszów Lubelski, 

Świętokrzyskie - Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Busko Zdrój, Jędrzejów, Starachowice, Skarżysko Kamienna.

 

Jeżeli jesteś zainteresowany naszym produktem jakim są folie przeciwsłoneczne zadzwoń lub napisz do nas. Przygotujemy odpowiednią ofertę lub skierujemy Was do naszego Partnera.

 

Dowiedz się więcej na temat LLumar, jednego z największych producentów wysokiej jakości folii okiennych!

Dowiedz się więcej!

Jeśli jesteś gotowy zobaczyć świat w całkiem nowym świetle, to pokażemy Ci nasze możliwości.