Kontakt

      •   Sonina 493 G, 37-100 Łańcut
  Oddział Sonina - +48 534 704 315

 

      •   ul. Paderewskiego 49, 35-328 Rzeszów
  Oddział Rzeszów - +48 575 676 005

O firmie

przyciemnianie szyb samochodowych
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
centrum folii samochodowych rzeszów
open
  Folie na okna/Folie przeciwsłoneczne do galerii handlowych

Folie przeciwłoneczne do galerii handlowych

Folie na okna przeciwsłoneczne

Nowo powstające obiekty wielkopowierzchniowe takie jak: galerie handlowe, domy handlowe, supermarkety, sklepy wielkopowierzchniowe, czy hipermarkety projektowane są w taki sposób, by być maksymalnie przyjazne i atrakcyjne dla przebywających tam klientów. Bardzo często stosuje się dużo przeszkleń w celu bardzo mocnego doświetlanie pomieszczeń i by osoby przebywające tam czuły się komfortowo, a światło dzienne poprawiało ich nastrój i samopoczucie.

 

W obiektach takich stosuje się szkło fasadowe i całą masę różnego rodzaju świetlików dachowych jak również przeszklonych dachów. Jednak wraz z użytkowaniem tego typu budynków bardzo często pojawia się ten sam problem, a mianowicie w okresie letnim w miejscach dużych przeszkleń panuje nieznośnie wysoka temperatura. Aby rozwiązać ten problem stosowane są różnego rodzaju systemy nawiewów i klimatyzacji. Jednak często są one niewystarczające, a co więcej generują bardzo duże koszty związane ze zużyciem energii elektrycznej w trakcie ich funkcjonowania. Doskonale w redukcji nagrzewania się pomieszczeń spisują się folie przeciwsłoneczne LLumar z gamy Helios.

 

W zależności od tego z jak dużym przeszkleniem mamy do czynienia możemy zastosować różne produkty LLumar aby osiągnąć zamierzony efekt począwszy od folii typu lustro weneckie na bardzo duże przeszklenia poprzez folie całą gamę folii lustrzanych / refleksyjnych, a skończywszy na takim produkcie jak folia okienna neutralna (nie tworzących mocnego efektu lustra).

 

folie przeciwsłoneczne dla galerii handlowych folie przeciwsłoneczne dla galerii handlowych folie przeciwsłoneczne dla galerii handlowych

 

Folie przeciwsłoneczne na przeszkleniach zapewnią:

- redukcję energii słonecznej wpadające do pomieszczenia nawet do 91% (nowe obiekty nagrzewają się w zdecydowanej większości przez okna)
- redukują uciążliwe odblaski wewnątrz
- redukują szkodliwe promieniowanie UV
- znacząco poprawiają komfort pracy / przebywania wewnątrz obiektu
- nie generują stałych kosztów tak jak klimatyzacja (żywotność folii LLumar sięga od kilku do kilkunastu lat)
- zwrot kosztów inwestycji w folię w budynkach tego typu wynosi między 2-5 lat.

 

Podobne problemy udało rozwiązać się na wielu tego typu budynkach poniżej przedstawiamy dwa przykłady z naszych realizacji.

 

folie przeciwsłonecznePierwszy z nich to przeszklenia dachowe świetlik, który pierwotnie miał doświetlić hol i sieć ruchomych schodów znajdujących się pod nim. Jednak w okresie letnim operujące przez niego słońce było na tyle uciążliwe i nagrzewało tę część budynku do bardzo wysokich temperatur (co powodowało bardzo duży dyskomfort) mimo istniejącego bardzo zaawansowanego systemu wentylacji i klimatyzacji obiektu. W drugim natomiast przypadku nad całym pasażem operujące słonce utrudniało pracę osobom znajdującym się w butikach jak również siedzącym za kasami sklepowymi.

 

W pierwszym przypadku została zastosowana folia przeciwsłoneczna RHE 35 z kolei nad pasażem najmocniejsza folia okienna przeciwsłoneczna VHE 14. Zarówno w jednym jak i w drugim obiekcie handlowym efekt finalny po zamontowaniu folii okiennej przeciwsłonecznej przewyższył oczekiwania klientów i właścicieli. Rozwiązując problem z jakimi się borykali.

 

Jesteś zainteresowany folią przeciwsłoneczną? Szukasz dobrej oferty na zakup i montaż folii przeciwsłonecznych? Potrzebujesz porady skontaktuj się z nami. Zamów i kup folie przeciwsłoneczne lub zdecyduj się na folie przeciwsłoneczne z montażem.

 

 

 


 

 

Sprawdź katalog narzędzi do montażu folii i nasze produkty

katalog narzedzi katalog produktow