O firmie
przyciemnianie szyb samochodowych
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
centrum folii samochodowych rzeszów
open

Montaż Folii Przeciwsłonecznych w Oranżerii - Ogrodzie Zimowym

  Realizacje/Budynki komercyjne/Montaż folii w celu redukcji energii słonecznej w oranżeriiMontaż folii przeciwłonecznej w celu redukcji energii słonecznej w oranżerii

 

montaż folii przeciwsłonecznych

Kombinacja dwóch folii przeciwsłonecznych, by osiągnąć założenia klienta

W oranżerii zostały zastosowanie dwie folie przeciwsłoneczne marki LLumar. Wytyczne jakie otrzymaliśmy od Klienta brzmiały następująco redukcja energii słonecznej w najwyższym możliwym stopniu przy jednoczesnym zachowaniu widoczności przez szyby pionowe i nie utworzenie efektu lustra na szybach skośnych. By osiągnąć te założenia na ogrodzie zimowym zastosowaliśmy folie przeciwsłoneczne z gamy neutralnych NHE 1020B o lekko brązowym wyglądzie charakteryzuje się nieco wyższym parametrem redukcji energii w stosunku do folii neutralnych grafitowych.

 

Dodatkowo na ścianach pionowych zastosowana została folia przeciwsłoneczna THE 80 spektralno selektywny produkt o świetnych parametrach redukcji energii 55% na pakiecie szyb zespolonych 4/16/4 przepuszczając jednocześnie 70 % światła widzialnego.

W ogrodach zimowych / oranżeriach dość często spotykanym problemem jest ich nadmierne nagrzewanie w okresie wiosennym i letnim. Niejednokrotnie panujący w nich skwar uniemożliwia korzystanie z ich uroków. W wielu tego typu obiektach zastosowaliśmy folie przeciwsłoneczne w celu redukcji energii słonecznej wpadającej do wewnątrz co w pełni zdało swój egzamin osiągając założenia właścicieli. Przewagą tego typu rozwiązania w stosunku do rolet wewnętrznych jest fakt iż folia przeciwśłoneczna redukuje energię jeszcze zanim wejdzie ona do pomieszczenia natomiast rolety wewnętrzne chronią tylko przed bezpośrednim żarem a ciepło i tak dociera do wewnątrz oranżerii czy ogrodu zimowego.

W podobnych tego typu obiektach niekiedy wystarczy zastosować folie przeciwsłoneczne na samym przeszklonym dachu by uzyskać doskonałe efekty redukcji energii słonecznej. Wszystko uzależnione jest od budowy ogrodu zimowego i ustawienia względem operującego słońca.

 

montaz folii okiennych w oranzerii montaz folii przeciwslonecznych w oranzerii
folia termoizolacyjna na okna w oranzerii folie redukujace energie sloneczna