Jak przyciemnić tylną szybę w aucie?
Dobra folia do przyciemniania szyb samochodowych
Jeżeli chcesz przyciemnić tylną szybę w aucie powinieneś uzbroić się w odpowiednie, pomocne narzędzia do instalacji folii samochodowej i folie do przyciemniania szyb o właściwościach termokurczliwych. To jakie narzędzia będą Ci potrzebne, uzależnione jest od tego w jakim samochodzie chcesz przyciemnić tylną szybę. Nieco inne narzędzia będziesz potrzebował w aucie typu kombi inne w samochodzie typu sedan.
Niezwykle przydatne będą tutaj narzędzia dla każdego instalatora folii:
- kostka filcowa, bądź rakla z filcem do profilowania folii,
- nożyk z ostrzem segmentowym Olfa ze stali nierdzewnej - nierysujący szkła,
- opalarka do profilowania folii,
- puder, mydło, woda - w zależności od tego jaką metodę kurczenia folii wybierzesz,
- blue max lub inna silikonowa rakla do wyprowadzania wody z pod folii,
- preparat do aplikacji folii film-on,
- czyściwo bezpyłowe lub ręcznik z mikrofazy,
- preparat do mycia szyb,
- biały pad nierysujący do czyszczenia szyby,
- scrubber i buldożer,
- odpowiednia ilość folii.
Pamiętaj ze każda folia do przyciemniania szyb jest folią kierunkową, która kurczy się tylko w dwóch kierunkach góra / dół rozwijając folię z rolki. W zależności od metody kurczenia folii jaką wybierzesz do tylnej szyby, czy będzie to metoda na mokro czy na sucho, ważne jest by na powierzchni rozłożonej folii na szybie stworzyć literę H. Po stworzeniu litery H skupiamy nadmiar folii w tzw. marchewki u góry i u dołu szyby by w następnym kroku użyć opalarki i rakli z filcem lub kostki filcowej w celu skrócenia nadmiaru folii i dopasowania jej do powierzchni szyby.
Kolejnym etapem po skurczeniu folii i dopasowaniu jej do powierzchni szyby będzie jej wycięcie kilka milimetrów poza światło szyby. Następnym krokiem będzie umycie szyby od strony wewnętrznej i sprawdzenie, czy nie ma na niej pozostałości starych naklejek, kleju i innych. Po umyciu szyby możemy przejść do aplikacji folii. Spryskujemy szybę roztworem filmonu z wodą. Równomiernie spryskujemy szybę i zdejmujemy z folii liner chroniący klej na folii i również klej spryskujemy flimonem z wodą. Nanosimy folię na wewnętrzną powierzchnie szyby, układamy ją wstępnie tak, aby nie było prześwitów, spryskujemy folię wodą i "wyraklowujemy" wodę z pod folii.
Folia do przyciemniania szyb o długiej żywotności
Kolejnym etapem jest wyprowadzanie wody spod folii z większym naciskiem. Używamy do tego rakli blue max i ten etap powielamy 3-4 razy. Następnie osuszamy krawędzie folii. Używamy do tego czyściwa bezpyłowego lub ręcznika z mikrofazy. Następnie przemywamy folie i szybę od strony zewnętrznej i oceniamy efekty naszej pracy.
Jeśli jesteś zainteresowany szkoleniem z przyciemniania szyb
zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Sprawdź katalog narzędzi do montażu folii i nasze produkty