O firmie
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
PWJ - Folie okienne i samochodowe - sprzedaż i montaż
open

 

Montaż folii przeciwłonecznej w celu redukcji energii słonecznej w oranżerii

 

montaż folii przeciwsłonecznych

Kombinacja dwóch folii przeciwsłonecznych, by osiągnąć założenia klienta

Na oranżerii zostały zastosowanie dwie folie przeciwsłoneczne maki LLumar. Wytyczne jakie otrzymaliśmy od Klienta brzmiały następująco redukcja energii słonecznej w najwyższym możliwym stopniu przy jednoczesnym zachowaniu widoczności przez szyby pionowe i nie utworzenie efektu lustra na szybach skośnych. By osiągnąć te założenia na ogrodzie zimowym zastosowaliśmy folię z gamy neutralnych NHE 1020B o lekko brązowym wyglądzie charakteryzuje się ona nieco wyższym parametrem redukcji energii w stosunku do folii neutralnych grafitowych.

 

Dodatkowo na ścianach pionowych zastosowana została folia THE 80 spektralno selektywny produkt o świetnych parametrach redukcji energii 55% na pakiecie szyb zespolonych 4/16/4 przepuszczając jednocześnie 70 % światła widzialnego.

W ogrodach ozimych / oranżeriach dość często spotykanym problemem jest ich nadmierne nagrzewanie w okresie wiosennym i letnim. Niejednokrotnie panujący w nich skwar uniemożliwia korzystanie z ich uroków. W wielu tego typu obiektach zastosowaliśmy folię w celu redukcji energii słonecznej wpadającej do wewnątrz zdało swój egzamin osiągając założenia właścicieli. Przewagą tego typu rozwiązania w stosunku do rolet wewnętrznych jest fakt iż folia redukuje energię jeszcze zanim wejdzie ona do pomieszczenia natomiast rolety wewnętrzne chronią tylko przed bezpośrednim żarem a ciepło i tak dociera do wewnątrz oranżerii czy ogrodu zimowego.

W podobnych tego typu obiektach niekiedy wystarczy zastosować folię na samym przeszklonym dachu by uzyskać doskonałe efekty redukcji energii. Wszystko uzależnione jest od budowy ogrodu zimowego i ustawienia względem operującego słońca.

 

 

 

montaz folii okiennych w oranzerii montaz folii przeciwslonecznych w oranzerii
folia termoizolacyjna na okna w oranzerii folie redukujace energie sloneczna

 

O nas

"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych. Oferujemy profesjonalne przyciemnianie szyb oraz montaż folii ochronnych PPF do lakieru samochodowego.

WIĘCEJ

 

 

© 2015 Eastman Chemical Company. LLumar® oraz logotyp LLumar® są znakami towarowymi Firmy Eastman Chemical Company lub jednej z jej pododdziałów. Wizualizacje zostały stworzone wyłącznie w celach ilustracyjnych. Rzeczywisty wygląd okien po montażu folii może się różnić.

WIĘCEJ