O firmie
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
PWJ - Folie okienne i samochodowe - sprzedaż i montaż
open

Bezbarwna folia do ochrony lakieru samochodu

Folie ochronna na lakier auta - bezbarwna ochrona lakieru

bezbarwna ochrona lakieru


Jak skutecznie chronić lakier samochodu?

Rysy i wgniecenia pojawiają się na samochodzie wskutek jego zwyczajnego użytkowania. Powodują je drobinki żwiru, piasku, małe kamienie, a nawet grad. Okazuje się jednak, że można temu całkiem skutecznie zapobiec. Możliwa jest bowiem bezbarwna ochrona lakieru, do której służy folia samochodowa PPF.

Ochrona lakieru i karoserii folią samochodową

Mechanizm działania folii ochronnej jest bardzo prosty. Folia ochronna zakrywa maskę lub inne elementy samochodu, przez co wszelkie zarysowania pojawiają się na jej powierzchni, a nie na aucie. Co jednak bardzo ważne, bezbarwna folia do ochrony lakieru posiada zdolność samoregeneracji.

Wszelkie zniszczenia na jej powierzchni są redukowane pod wpływem ciepła. Nie chodzi tutaj jednak o żadne celowe nagrzewanie samochodu. Wystarczy, że zza chmur wyłoni się słońce, a folia odzyska swój pierwotny kształt. Można również umyć samochód ciepłą wodą w celu uzyskania podobnego efektu.

Bezbarwna ochrona lakieru – gdzie naklejać folie na lakier auta?


Preferencje kierowców są w tej kwestii zróżnicowane. Nie brakuje takich, którzy decydują się na folie ochronne na przednią maskę i tylną część karoserii albo decydują sie na folie na lusterka, progi, zderzak przedni, nadszybie, reflektory. Często jednak chcą oni chronić cały samochód przed rysami, otarciami, porysowaniem i zabrudzeniami poznając zalety folii ochronnej w trakcie użytkowania decydują się na oklejanie samochodu w całości wybierając folie PPF.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że folia do ochrony lakieru nadaje się do naklejania na wszelkie elementy samochodu. Tym samym chroniona jest nie tylko karoseria, ale również reflektory czy błotniki, a więc elementy szczególnie narażone na zniszczenie w trakcie eksploatacji auta.
Bezbarwna folia ochronna zabezpieczająca lakier samochodu to produkt z certyfikatem i odpowiednim atestem. Występuje w 2 odmianach jako:
- folia bezbarwna standard
- folia bezbarwna platinium.

Folia na lakier auta w odmianie Platinium posiada znacznie lepsze właściwości hydrofobowe, a tym samym trochę lepiej zabezpiecza lakier samochodu.

Folia ochronna na lakier auta - naklejanie.

Żeby bezbarwna ochrona lakieru była skuteczna, folia musi zostać w umiejętny sposób zamontowana. Doświadczenie i wprawa w wykonywaniu tej czynności są niezbędne, aby ochrona lakieru auta była rzeczywiście niewidoczna.

W pierwszej kolejności fachowiec powinien się upewnić, że dany element karoserii auta jest czysty. Następnie musi on równo pociąć materiał - folię, tak aby idealnie pasował do oklejanego elementu. Następnie uważnie i dokładnie przykleja on folię ochronną do dowolnej części auta. Co z szybami? Jak skutecznie zabezpieczyć szyby folią?

Ochrona lakieru auta folią tak często wybierana przez naszych klientów jest łączona również z oklejeniem szyb samochodowych - przyciemnianiem szyb samochodowych. Jednak jeśli celem ma być redukcja nagrzewania w aucie, niezbędne będą folie przyciemniająca lub folia przeciwsłoneczna do samochodu. Dla zainteresowanych posiadamy również folie zabezpieczające szybę przednią przed rozbiciem i odpryskami od kamieni na skutek uderzeń z zewnątrz.

Bezbarwna ochrona lakieru - folia PPF
bezbarwna ochrona lakieru

 

Dowiedz się więcej na temat firmy LLumar. Jest to w końcu największy producent wysokiej jakości folii okiennych i samochodowych!

Jeśli jesteś gotowy zobaczyć świat w całkiem nowym świetle, to pokażemy Ci nasze możliwości.

O nas

"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych. Oferujemy profesjonalne przyciemnianie szyb oraz montaż folii ochronnych PPF do lakieru samochodowego.

 

© 2015 Eastman Chemical Company. LLumar® oraz logotyp LLumar® są znakami towarowymi Firmy Eastman Chemical Company lub jednej z jej pododdziałów. Wizualizacje zostały stworzone wyłącznie w celach ilustracyjnych. Rzeczywisty wygląd okien po montażu folii może się różnić.