O firmie
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
PWJ - Folie okienne i samochodowe - sprzedaż i montaż
open

PWJ Folie okienne i samochodowe - Przyciemnianie szyb, ochrona lakieru - montaż, sprzedaż - Oszczędność energii

  Oszczędność energii

Zredukuj koszty energii nawet do 15% z energooszczędną folią LLumar

Mając pod kontrolą wahania temperatury możesz zmniejszyć zużycie energii nawet o 15%.


Okienne folie przeciwsłoneczne. Popraw efektywność miejsca pracy.

Mając pod kontrolą wahania temperatury możesz zmniejszyć zużycie energii nawet o 15%.

W wielu budynkach wahania temperatury (i rachunki za energię) spowodowane są wpadającymi promieniami słonecznymi przez okna pomieszczenia. Gdy dużo słońca wpada do pomieszczenia, wtedy przedmioty nagrzewają się, lecz gdy słońce przesunie się lub zajdzie wtedy temperatura się obniża.

Szacuje się, że jedna trzecia obciążenia klimatyzatorów spowodowana jest nagrzewaniem przez promienie słoneczne i blisko 75% okien nie jest energooszczędna. Profesjonalne badania szacują, że instalacja energooszczędnych folii LLumar ogranicza zużycie energii o 15%, nie wspominając o ogromnych korzyściach dla środowiska poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla. Zwrot kosztów inwestycji zwraca się średnio już po trzech latach.

Energooszczędna folia okienna kontra wymiana okien Kiedy chcesz zdecydować między wymianą okien na nowe oraz instalacją folii okiennych na obecnych oknach budynku, wiele czynników może wpłynąć na Twoją decyzję.
Skargi najemców są często pierwszym znakiem, że należy zwrócić uwagę na okna. Nowe okna nie zawsze będą rozwiązaniem na skargi najemców dotyczących nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń czy mocnych, oślepiających odblasków, zaś folia okienna nie naprawi nieszczelności czy zawilgocenia. Zlokalizowanie prawdziwego problemu pomoże skoncentrować się na właściwym wyborze najlepszego rozwiązania.

Jeżeli okna są nieszczelne lub przeciekają, mają uszkodzone uszczelki lub ramy (chyba, że nie posiadają ramy), wtedy instalacja folii nie jest odpowiednim rozwiązaniem, lecz jeśli okna są w dobrym stanie, wtedy instalacja folii okiennych rozwiąże najczęściej występujące problemy w budynku.