Kontakt
O firmie
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
PWJ - Folie okienne i samochodowe - sprzedaż i montaż
open

 

Montaż folii w celu redukcji nagrzewania hali sportowej

 

montaż folii przeciwsłonecznych

Nowoczesne obiekty sportowe a nadmierne nagrzewanie

Analogicznie jak w obiektach o nowoczesnej infrastrukturze tak i w nowopowstających halach sportowych czy sportowo-widowiskowych w zdecydowanej większości dominują bardzo duże przeszklenia. Ich zadaniem jest nadanie obiektowi nowoczesnego designu jak i doświetlenia wnętrza w jak najlepszy sposób. Takie rozwiązania niewątpliwie niekiedy wyglądają imponująco świetnie wpisując się w otoczenie.

 

Dzięki dużym przeszkleniom hale są doświetlone w należyty sposób. Jednak w wielu przypadkach po kilku miesiącach użytkowania nowego obiektu okazuje się iż w okresie wiosenno-letnim duże przeszklenia stają się źródłem nadmiernego nagrzewania, czy oślepiania zawodników podczas rozgrywania zawodów wewnątrz hali, co więcej w okresie letnim znacząco wzrasta zużycie energii spowodowane pracą klimatyzacji. Niejednokrotnie również okazuje się iż klimatyzacja nie jest wstanie schłodzić powierzchni hali do temperatur umożliwiających odbywanie się zawodów sportowych w komfortowych warunkach lub jej funkcjonowanie na tych obiektach generuje bardzo wysokie koszty ich funkcjonowania i energii.

 

Folie przeciwsłoneczne są idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach. W zależności od oczekiwań klienta można zastosować folię przeciwsłoneczną neutralną, która doskonale wpisuje się w nowoczesne aranżacje budynków nie tworząc mocnego efektu lustra dodatkowo ich ciemno grafitowy odcień prezentuje się niepowtarzalnie. Folie z tej grupy występują w dwóch odcieniach NHE 20 i NHE 35 posiadają różne parametry jeśli chodzi o przepuszczalność światła jak również i co najważniejsze redukcji energii.

 

W zaprezentowanym poniżej przykładzie inwestor zdecydował się na zastosowanie folii NHE 20 w celu redukcji nadmiernego nagrzewania się hali redukcji blasku słonecznego który powodował oślepianie uczestników zawodów sportowych. Kolejnym aspektem dlaczego wybór padł na tą folię był jej neutralny i grafitowy wygląd. Zdjęcia z realizacji doskonale przedstawiają to jak prezentuje się ta folia w porównaniu z szybami jeszcze nie pokrytymi folią przeciwsłoneczną.

 

Dzięki tej instalacji na hali sportowej w Łańcucie znacząco zmniejszyły się również rachunki za prąd w okresie letnim.

 

 

folia przeciwsloneczna llumar folie przeciwsloneczne na okna
montaz folii przeciwslonecznej llumar redukcja nagrzewania budynku

 

  •   Sonina 493 G, 37-100 Łańcut
         woj. podkarpackie, Polska
  •   723-297-034
  •   695-430-109
  •   17-224-13-40
  •   pwj.poczta@gmail.com

O nas

"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych. Oferujemy profesjonalne przyciemnianie szyb oraz montaż folii ochronnych PPF do lakieru samochodowego.

 

© 2015 Eastman Chemical Company. LLumar® oraz logotyp LLumar® są znakami towarowymi Firmy Eastman Chemical Company lub jednej z jej pododdziałów. Wizualizacje zostały stworzone wyłącznie w celach ilustracyjnych. Rzeczywisty wygląd okien po montażu folii może się różnić.