O firmie
"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii okiennych i samochodowych. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych.
PWJ - Folie okienne i samochodowe - sprzedaż i montaż
open

 

Montaż folii przeciwsłonecznych - redukcja nagrzewania hali sportowej w Łańcucie

 

montaż folii przeciwsłonecznych

Nowoczesne obiekty sportowe a nadmierne nagrzewanie wnętrza!

Analogicznie jak w obiektach o nowoczesnej infrastrukturze tak i w nowopowstających halach sportowych czy sportowo-widowiskowych w zdecydowanej większości dominują bardzo duże przeszklenia. Ich zadaniem jest nadanie obiektowi nowoczesnego wyglądu, poprawa designu jak i doświetlenia wnętrza w jak najlepszy sposób. Takie rozwiązania architektoniczne niewątpliwie wyglądają imponująco świetnie wpisując się w otoczenie innych budunków i obiektów.

 

Dzięki dużym przeszkleniom hale sportowe są doświetlone w należyty sposób. Jednak w wielu przypadkach po kilku miesiącach użytkowania nowego obiektu sportowego okazuje się iż w okresie wiosenno-letnim duże przeszklenia stają się źródłem nadmiernego nagrzewania wnętrza przez słońce, czy oślepiania zawodników podczas rozgrywania zawodów wewnątrz hali, co więcej w okresie letnim znacząco wzrasta zużycie energii spowodowane pracą klimatyzacji. Niejednokrotnie okazuje się również iż klimatyzacja nie jest wstanie schłodzić powierzchni hali do temperatur umożliwiających odbywanie się zawodów sportowych w komfortowych warunkach dla zawodników i kibiców. Funkcjonowanie tych obiektów - hal sportowych, sal gimnastycznych, obiektów sportowych generuje bardzo wysokie koszty ich utrzymania w tym kosztów energii elektrycznej niezbędnej do uzywania klimatyzacji w gorące dni.

 

Folie przeciwsłoneczne są idealnym rozwiązaniem w takich przypadkach. W zależności od oczekiwań klienta można zastosować folię przeciwsłoneczną neutralną, która doskonale wpisuje się w nowoczesne aranżacje budynków nie tworząc mocnego efektu lustra dodatkowo ich ciemno grafitowy odcień prezentuje się niepowtarzalnie. Folie przeciwsłoneczne z tej grupy występują w dwóch odcieniach NHE 20 i NHE 35 posiadają różne parametry jeśli chodzi o przepuszczalność światła jak również i co najważniejsze redukcji energii słonecznej.

 

W zaprezentowanym poniżej przykładzie hali sportowej w Łańcucie inwestor zdecydował się na zastosowanie folii przeciwsłonecznej seria NHE 20 w celu redukcji nadmiernego nagrzewania się hali redukcji blasku słonecznego, który powodował oślepianie uczestników zawodów sportowych. Kolejnym aspektem dlaczego wybór padł na tą folię przeciwsłoneczną był jej neutralny i grafitowy wygląd. Zdjęcia z realizacji doskonale przedstawiają to jak prezentuje się ta folia w porównaniu z szybami jeszcze nie pokrytymi folią przeciwsłoneczną.

 

Dzięki instalacji folii przeciwsłonecznych na oknach Hali Sportowej w Łańcucie znacząco zmniejszyły się również rachunki za prąd w okresie letnim. Jeśli masz podobny problem w swoim obiekcie sportowym zadzwoń do nas i umów się na spotkanie. Zamów folie przeciwśłoneczne do hali sportowej, obiektu sportowego z montażem.

 

 

folia przeciwsloneczna llumar folie przeciwsloneczne na okna
montaz folii przeciwslonecznej llumar redukcja nagrzewania budynku

 

O nas

"Firma PWJ" od wielu lat zajmuje się profesjonalnym doborem i montażem folii. W swojej ofercie posiadamy folie liderów rynku światowego w produkcji systemów folii okiennych i samochodowych. Oferujemy profesjonalne przyciemnianie szyb oraz montaż folii ochronnych PPF do lakieru samochodowego.

 

© 2015 Eastman Chemical Company. LLumar® oraz logotyp LLumar® są znakami towarowymi Firmy Eastman Chemical Company lub jednej z jej pododdziałów. Wizualizacje zostały stworzone wyłącznie w celach ilustracyjnych. Rzeczywisty wygląd okien po montażu folii może się różnić.